• HOME > AEPSE2021 > Committees

    Committees

    Conference Chairman Won Ho ChoeKorea
    Co-Chairman Masaharu ShirataniJapan
    Jaroslav VlčekCzech Republic
    Pung Guenn SongKorea
    Advisory
    Committee
    Member Jeon Geon Han (Korea)
    Jindrich Musil (CZE)
    Fu-Zhai Cui (China)
    Guenter Braeuer (Germany)
    Osamu Takai (Japan)
    International
    Scientific
    Committee
    Member Anthony Bruce Murphy (Australia)
    Andre Anders (Germany)
    Leskul Komgrit (Thailand)
    Kerstin Thorwarth (Swiss)
    Takayuki Watanabe (Japan)
    Geun Young Yeom (Korea)
    Jang-Hsing Hsieh (Swiss)
    Ludvik Martinu (Japan)
    Papken Eh. Hovsepian (Singapore)
    Rajdeep Singh Rawat (Belgium)
    Thierry Czerwiec (France)
    Tomas Nyberg (Sweden)
    Marcela Bilek (Australia)
    Yap Seong Ling (Malaysia)
    Albano Cavaleiro (Portugal)
    Suboroto Mukherjee (India)
    Tiberiu Minea (France)
    Naho Itagaki (Japan)
    Yuichi Setsuhara (Japan)
    Eugen Stamate (Denmark)
    Masaru Hori (Japan)
    Bibhuti Sahu (India)
    Mau Chien Dang (Thailand)
    Yevgeny Raitses (USA)
    Ming Kai Lei (China)
    EunHa Choi (Korea)
    Miran Mozetic (Slovenia)
    Cheng Chung Lee (Taiwan)
    Lars Österlund (Sweden)
    Michael Keidar (USA)
    International
    Program
    Committee
    Chair Jang-Hee Yoon (Korea)
    Co-Chairs Holger Kersten (Finland)
    Kazunori Koga (Japan)
    Member Dheerawan Boonyawan (Germany)
    Jari Koskinen (Korea)
    Masafumi Ito (Japan)
    Seon Kuk Kim (Korea)
    Han Ki Kim (Korea)
    Jin Hyo Boo (Korea)
    Jhy-Wei Lee (Taiwan)
    Giichiro Uchida (Japan)
    Joerg Patscheider (Swiss)
    Se Hun Kwon (Korea)
    Hideki Kondo (Japan)
    Michael Thomas (Germany)
    Tomohiro Nozaki (Japan)
    Local Organizing
    Committee
    Chair Sungmo Moon (Korea)
    Co-Chair Bong-Young Yoo (Korea)
    Member Seung Ho Ahn (Korea)
    Wonseog Yang (Korea)
    DongHyun Kim (Korea)
    Seong-Jong Kim (Korea)
    Tae Joo Park (Korea)
    Jeong Hwan Han (Korea)
    Sang Sub Kim (Korea)
    Goo-Hwan Jeong (Korea)
    Jun Hyun Han (Korea)
    Kiyoung Lee (Korea)
    Injoon Son (Korea)
    Se Hun Kwon (Korea)
    Junghoon Lee (Korea)
    Min-Ki Kwon (Korea)
    Jeonghyeon Yang (Korea)
    Yongsup Yun (Korea)
    Dong-ho Kim (Korea)
    Dong-chan Lim (Korea)
    Ho-Nyun Lee (Korea)
    Kyoung Il Moon (Korea)
    Doohun Kim (Korea)
    International Organizing
    Committee
    Chair Myeong Hoon LEE (Korea)
    Co-Chair Saito Nagahiro (Japan)
    Member Tae Yeob Kim (Korea)
    Hong Seung Kim (Korea)
    Jun Kang (Korea)
    Jae In Jeong (Korea)
    Li Oi Lun Helena (Korea)
    Yeon Won Kim (Korea)
    Kuniko Urashima (Japan)
    Katsuya Teshima (Japan)
    Yasushi Inoue (Japan)
    Chiaki Terashima (Japan)
    Tatsuru Shirafuji (Japan)
    Ryoichi Ichino (Japan)
    Hideyuki Kanematsu (Japan)
    Takahiro Ishizaki (Japan)
    Yanfeng Gao (China)
    Ralf Fellenberg (Germany)
    Jolanta Sapieha (CAN)
    Mirko Cernak (CZE)
    Jomjunyong Sermkiat (THAI)
    Novizar Nazir (IDA)
    Wenbin Xue (CHN)
    Cheng Ying Liang (CHN)
    Evgeny Parfenov (RUS)
    Huan Phan Tai (VNM)